1859
352812

SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal. Med Hallmärke.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 370 - 6 560 EUR
4 610 - 6 910 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av figurscen med Shou lao och de åtta odödliga. Diameter 36 cm.

Slitage.