1873
318468

URNA, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av fåglar i fruktträd. Höjd 17,5 cm.

Slitage.