Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
355
368271

SEMIANTIK KESHAN sk Motachem. 210,5 x 131 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade palmettslingor. Bred röd huvudbård med blom- och palmettrankor. Långsidorna med violett silkeslangettering.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga malskador, smärre lagningar. Sidorna med trampveck och skador.