365
349503

SEMIANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL. 84 x 60,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med polykroma blommor, en stor medaljong med elegant klädd dam möjligen en berömd sångerska samt fyra mindre medaljonger med uppvaktande kavaljér. Benvit bård med blomranka.

Det mörkbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar, möjligen något påmålad, smärre lagningar. Sidorna med trampveck.