370
351653

ANTIK KIRSEHIR/MUDJUR. 180,5 x 103 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Vinrödmelerad botten med stora polykroma växtrankor. Smal sicksackbård. Kortsidorna med flikar och växter.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar, iknutna områden, hål, malskador. Långsidorna med smärre trampveck och skador, senare kortsidor.

Proveniens

Skandinavisk samling.