389
326366

ANTIK TÄBRIS. 380 x 279,5 cm.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 810 - 6 780 EUR
6 650 - 7 760 USD
Klubbat pris
ANTIK TÄBRIS. 380 x 279,5 cm.

Röd botten med stora polykroma medaljonger, blommande grenar, träd och palmetter. Ljusblå huvudbård med palmett- och blomranka.

Obetydligt ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Sidorna med trampveck och skador, en kortsida saknar några knutrader.