Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
519
366873

Giovanni Paolo Panini, hans krets

(Italien, 1691-1765)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 410 - 3 900 EUR
3 960 - 4 530 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Italien, 1691-1765)

GIOVANNI PAOLO PANINI. HANS KRETS. Olja på uppfodrad duk.

Capriccio med antika byggnader, figurer och kreatur. 89 x 113 cm.

Slitage.
Krackelyr.
Smärre färgbortfall och äldre retuscher.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 354, 20-22 okt 1954, kat nr 210.