Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
598
347862

BOKSKÅP. Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Mahognyfanerat. Underdel med tre lådor, överdel med hyllplan bakom glasade dörrar. Dekor av tandlist. Längd 149, bredd 49, höjd 248 cm. Nycklar medföljer.

Nyckelskyltar från empiretid (spår efter nyckelskyltar av ben).