62
357940

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 180 - 7 060 EUR
6 450 - 7 370 USD
Klubbat pris
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

JOHAN KROUTHÉN , olja på duk, signerad och daterad 1906.

Strandmotiv. 74,5 x 105,5 cm.

Ställvis obetydlig krackelyr. Dukens hörn samt ytterkanter med retuscher, skrapmärken samt färgbortfall. Gammal fernissa vilken gulnat obetydligt.

Formgivare

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

11. Patricia Urquiola, fåtölj, "Silver Lake", Moroso, Italien efter 2010.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
Fair warning
3 000

ditt bud
2 800

ditt bud
Aktuellt bud:
4 000 SEK