Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
65
368315

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Bränningar vid kusten, Marstrand

Signerad Johan Krouthén och daterad 1903. Uppfodrad duk 44 x 60 cm.

Tilläggslista

Uppfodrad duk / Relined canvas.

Formgivare

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.