687
350605

STOLAR, 13 stycken, av Johan Petter Grönvall (mästare i Stockholm 1810-1849). Empire.

Bonad björk med sitsar i flätad rotting. Sabelben. Signerade "IPG".

Lagningar.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 880 - 2 350 EUR

1 800 - 2 250 USD

Klubbat pris:
20 000 SEK
Proveniens

Enligt uppgift Iggesundsbruk, Hälsingland.

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61