Prenumerera på vårt nyhetsbrev

687
350605
STOLAR, 13 stycken, av Johan Petter Grönvall (mästare i Stockholm 1810-1849). Empire.
Stolar, 13 stycken, av johan petter grönvall (mästare i stockholm 1810-1849). empire.

Bonad björk med sitsar i flätad rotting. Sabelben. Signerade "IPG".

Lagningar.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 323 - 2 904 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Proveniens

Enligt uppgift Iggesundsbruk, Hälsingland.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29