745
359407

AMPEL, för sex ljus. Senempire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Dekor av urna och palmetter. Höjd 78 cm.

Borrad för el.