757
364159

KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par. Frankrike, 1800-tal. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Kannelerat skaft på tassfötter. Bladornerade ljusarmar. Bronslåga i ljuspipan i mitten. Höjd 58 cm.

Skaft med buckla.