763
362822

CASSOLETTER, för ett ljus, ett par. Sengustavianska, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 740 - 1 920 EUR
1 830 - 2 010 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och vit marmor. Rund sockel med pärlstav, skaft med ekblad. Urnformade ljushållare med vändbart lock och hänklar. Höjd 24,5 cm.

Kedjor saknas.