804
330019

EKVATORIALSOLUR. Ryssland, 1700-/1800-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Mässing. På brämet latituder för olika städer i ryska riket bl.a. Reval och Jekatrinenburg mfl. Diameter 13,5 cm.

Smärre repor och märken.