Höstens Klassiska 571

14 föremål
835. BÄGARE, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
836. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
837. POKALGLAS. 1700-tal.
837. POKALGLAS. 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
838. PRAKTPOKAL MED LOCK, glas. Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
839. PRAKTPOKAL med LOCK, glas. Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
840. SMÖRASK med LOCK och FAT, glas. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
841. SPETSGLAS. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
842. GLASSERVIS, 31 delar. Sengustaviansk.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
843. BRÖLLOPSBÄGARE, glas. Sverige, daterad 1800.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
844. CHAMPAGNESTRUTAR, nio stycken, glas. 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
845. BÅLSKÅL, glas. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
846. TAZZA, rött glas. 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
847. GLASSERVIS, 129 delar, Kosta Glasbruk, modell "Junior".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
848. GLASSERVIS, 112 delar, Kosta Glasbruk, modell "Junior".
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK