437
381256

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Utan titel, ur: "Cahier d'ombres"

Färglitografi, 1971, signerad med blyerts 133/200, tryckt av Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 30 x 23,5 cm, bladstorlek 30 x 47 cm (Arches, dubbelsidigt ark med text).

Något gulnad längs bladets kanter.

Mourlot 744.