440
381255

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Affiche pour l'exposition Sobreteixims i escultures"

Färglitografi, 1972, signerad med blyerts 119/150, tryckt av Publicaciones reunidas, Barcelona, utgiven av Sala Gaspar, Barcelona. Bladstorlek 75 x 58 cm.

Svagt gulnad.

Maeght 848.