525
381151

JOSEF FRANK, matbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1020.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Rund rotfanerad skiva med smal kantrand av ljusare träslag, fyrdelad centralfot av valnöt. Diameter 145 cm, höjd 72 cm.

Obetydligt slitage, något blekt.