528
395450

JOSEF FRANK, bord, Firma Svenskt Tenn, modell 961.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, ovalt med kantsarg på ena sidan. Brännmärkt Josef Frank Svenskt Tenn. Längd 80 cm, bredd 41,5 cm, höjd 45,5 cm.

Smärre slitage, faneret något krackelerat.