532
395446

JOSEF FRANK, sideboard, Firma Svenskt Tenn, troligen 1950-tal, modell 1148.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Valnöt, skivan rotfanerad, rektangulärt med rundade klaffar, sex olika stora lådor, draghandtag av mässing. Längd 105 (151) cm, djup 45 cm, höjd 72,5 cm. Nyckel medföljer.

Slitage.