550
401168

STIG LINDBERG/DAVID ROSÉN, soffbord, Gustavsberg och Nordiska Kompaniet 1950-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
16 100 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Ek med inlagd emaljskiva med polykrom dekor, signerad Sig L 52, ekunderredet ritat av David Rosén för NKs Triva serie. Längd 107 cm, bredd 57 cm, höjd 50 cm.

Smärre fläckar och slitage.