Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
569
407128

ALICE NORDIN, tillskriven, takarmatur, Böhlmarks Lampfabrik, Stockholm 1910-20-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Gjuten patinerad mässing, tre ljusarmar med reliefdekor av örnar, tre mindre och en större kupa i frostat glas med slipad dekor. Höjd ca 95 cm.

Slitage.