671
377904

MATTA. "Park grön". Gobelängteknik. 233 x 151,5 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
30 000 - 32 000 SEK
2 640 - 2 810 EUR
2 800 - 2 990 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1957.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Något skadade långsidor, senare fransar.

Jämför Möller, Viggo Sten: En bok om Barbro Nilsson, Stockholm/Barcelona 1977, färgplanscher sid 29.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

2. Fritz Blomqvist, vas, överfångsglas, Orrefors, jugend, 1915-17.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK