866
378259

VAS, glas "Florida" Sven Palmqvist, Orrefors 1930-40-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Oval form, blästrad och slipad dekor av blad. Signerad Orrefors PA 2138/3. Höjd 25 cm.

Bladen med smärre nagg.

Modellen formgiven ca 1938.