899
406476

ALVAR AALTO, glasskulptur, 4 delar "Aaltoblomman", Iittala, Finland.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Vitt underfång, understa delen signerad ALVAR AALTO 141/1983, övriga delar med etsad signatur ALVAR AALTO. Största fatet 40 x 37 cm, höjd 3-15 cm.

Nagg. (4)