933
378275

TYRA LUNDGREN, skål, Venini, Murano, Italien 1930-40-tal

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Lövformad med randdekor i turkos, grönt och blått. Etsad stämpel venini MURANO MADE IN ITALY. Längd 33,5 cm, höjd 14,8 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.