974
364941

BERNDT FRIBERG, vaser, 4 st, Gustavsberg Studio, en daterad 1974.

Stengods, harpälsglasyr i brunt, blågrått och grönt. Signerade Friberg med studiohanden, en även P. Höjd 7-11 cm. (4)

Utropspris:

4 000 - 5 000 SEK

378 - 473 EUR

385 - 481 USD

Klubbat pris:
7 500 SEK
Tilläggslista

(d) Följerätt kommer endast att debiteras om snittpriset per objekt överstiger minimipriset; droite the suite will be added if the average hammered price for each object will be more than the minimum price (2.225 SEK).

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77