977
368974

STIG LINDBERG, tallrikar, 12 st, "Löja", Gustavsberg 1948-62.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Flintporslin, olika handmålade motiv med fiskar. Stämpelsignerade, I-XII. Diameter 24,5 cm.

Smärre slitage, en med krackelyr. (12)