103
376496

LE CORBUSIER, PIERRE JEANNERET & CHARLOTTE PERRIAND, soffa, "LC-3", Cassina, Italien.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Rostbrunt läder och stomme av stålrör i gråblått. Märkt Cassina LC3 No 08789 Le Corbusier. Längd 167 cm.

Smärre slitage, repor.