213
406129

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Klubbat pris

Jim Dine
(USA, Född 1935)

JIM DINE, Etsning och akvatint med handkolorering, 1982, sign med blyerts 12/30.

"Blue detail from the Crommelynck gate" 85 x 118 cm, bladstorlek 98 x 127 cm.

Ej examinerad ur ram.

D'Oench-Feinberg 122.

Tryckt på två pappersark, utgiven av Pace Editions, New York.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

397. Barbro Nilsson, matta, "Röda rabatten", rund, flossa, diameter ca 287 cm, AB Märta Måås-Fjetterström, osignerad.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
Aktuellt bud:
360 000 SEK