219
413484

Sam Francis

(USA, 1923-1994)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Sam Francis
(USA, 1923-1994)

"Metal line"

Färglitografi, 1971, signerad med blyerts API , tryckt och utgiven av the Litho Shop, Inc., Santa Monica, California. Bladstorlek 88,5 x 63,5 cm.

Lembark 120.