258
396117

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 200 EUR
9 210 - 13 800 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Time door time d'or", ur: "Welcome to the water planet"

Kollage av färglitografi på pressad färgad pappersmassa, 1989, signerad med blyerts 14/28, utgiven av Tyler Graphics, Ltd, Mount Kisco, New York. 247,7 x 304,8 cm (tryckt på två ark, BFK Rives och TGL handmade).

Glenn 218.