26
417671

PAOLO DE POLI, fat, 8 st, Italien 1950-60-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Emalj på koppar i olika blå och gröna nyanser, ett större bladformat fat, 6+1 mindre fat. Stämplade P DE POLI MADE IN ITALY. Mått 17,5 x 11,5 cm, 8,2 x 5,8 cm och 8 x 5 cm.

Något slitage. (8)