315
417494

Milton H Greene

(USA, 1922-1985)
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 400 - 1 740 EUR
1 460 - 1 830 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Milton H Greene
(USA, 1922-1985)

Marilyn Monroe, 1956

Signerad Milton H Greene och daterad 7-27-78 a tergo. Även stämplad "Authentic Original Photograph by Milton H. Greene" a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 49 x 38 cm.

Ur sviten "The Black Sitting", 1956.