36
416797

MATS THESELIUS, skåp "National Geographic", Källemo, ca 1990.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Gullackerat med glasdörrar, mässingsdetaljer och sockel av massiv bok. Märkt Mats Theselius 1990 Produced by Källemo AB Sweden. Höjd 171 cm, bredd 57,5 cm, djup 22 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

HC Ericson (1945-2012)

Modellen formgiven år 1990.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

151. Lorenzo Vitturi, "Amount in € Green Stripes #1", 2013.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK