400
397681

Richard H. Pettibone

(USA, Född 1938)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
10 900 - 13 100 EUR
11 400 - 13 700 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Richard H. Pettibone
(USA, Född 1938)

"Andy Warhol (Flowers)"

Signerad Richard Pettibone och daterad 1970 på spännramen a tergo. Akryl och screentryck på duk 15,5 x 15,3 cm.

Proveniens

Peder Bonnier, New York
Privat samling, Malmö

Peder Bonnier, New York
Private collection, Malmö