422
404358
Clay Ketter
(Sverige, Född 1961)

"Eastham #4"

Signerad Clay Ketter och daterad 2001 a tergo. Blandteknik på pannå 60 x 60 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 580 - 4 773 EUR

Klubbat pris:
46 000 SEK

Palazzo delle Papesse, Sienna, "Le repubbliche dell’arte: Interferenze", november 2001.
Lunds Konsthall, "Ing", 13 april - 26 maj 2002.