442
377752

Per Kirkeby

(Danmark, 1938-2018)
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
27 000 - 36 000 EUR
28 500 - 38 000 USD
Klubbat pris
240 000 SEK

Per Kirkeby
(Danmark, 1938-2018)

"Ohne titel"

Signerad Per Kirkeby och daterad 1982 a tergo. Duk 200 x 162 cm.

Proveniens

Galerie Michael Werner, Köln.
Boibrino Gallery, Stockholm.

Galerie Michael Werner, Köln, "Arbeiten von Baselitz, Broodthaers, Byars, Immendorff, Kirkeby, Lüpertz, Penck", 6 februari - 2 mars 1984.
Boibrino Gallery, Stockholm, "Per Kirkeby på Boibrino", april 1984.