468
417996

Donald Baechler

(USA, 1956-2022)
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
34 900 - 52 300 EUR
36 500 - 54 700 USD
Klubbat pris
400 000 SEK

Donald Baechler
(USA, 1956-2022)

"Thistle (with fragments)"

Signerad DB och daterad 2000 a tergo. Akryl och tygcollage på duk 203,5 x 203,5 cm.

Proveniens

Galleri Lars Bohman, Stockholm.
Privat samling.