481C
422436

Sofia Hultén

(Sverige, Född 1972)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris

Sofia Hultén
(Sverige, Född 1972)

SOFIA HULTÉN, "Grey Area", Utförd 2001. DVD, 9 min. Upplaga 19/20.

Kommer på två skivor. Olika format. NTSC / PAL. Varav en skiva är signerad och numrerad.

DVD visas i våra visningslokaler i Västberga.
Certifikat från Koch und Kesslau medföljer.

Proveniens

Koch und Kesslau, Berlin.
Privat samling, Stockholm.

Sofia Hultén tilldelades 2011 Moderna Museets Vänner stora skulpturpris.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

180. Anders Krisár, "Untitled No. 3", 2003-2004.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK