70
360695

HANS J WEGNER, karmstolar, ett par, Carl Hansen & Son, Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Ek, sekundär klädsel av brunt läder. Brännstämplade DESIGNER HANS J WEGNER CARL HANSEN & SON ODENSE MADE IN DENMARK.

Slitage, smärre skador. (2)