1239
383060

Spindelur. Vegneur - Genève 1800-tal, rosenstenar. 48mm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Fickur med spindelgång. Rosenstenar runt både fram och baksidan. Målningar på baksidan.

Glas och visare fattas. flera rosenstenar fattas. Fläckar på emaljen.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.