1249
236708

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 298,5 x 508 cm. Frankrike 1700-talets början.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 870 - 13 300 EUR
9 260 - 13 900 USD
Klubbat pris
170 000 SEK

Verdure - Polykrom slottspark med slott, fontäner, hjortjakt, änder och hundar bland blommor och träd. Bred bård med fåglar, frukter och blommor. Ull och silke. Delvis fodrad.

Ställvis slitage, fläckar, kompletteringar, lagningar, skador, bristningar.