1266
406051

SEMIANTIK ISFAHAN FIGURAL. 205 x 143,5 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Polykrom framställning av stående Shah vid stol i landskap med blommande träd och fåglar, vinröd nisch med arabesker och blommor. Bred mörkblå huvudbård med blomranka och molnband.

Obetydligt slitage, smutsig, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med smärre trampveck och skador.