1270
423483

SEMIANTIK ISFAHAN. 214,5 x 140,5 cm.

Utropspris
8 000 - 9 000 SEK
759 - 854 EUR
869 - 977 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Benvit botten med stor polykrom blomvas, blommande träd, påfåglar, fåglar, harar och nisch. Rödmelerad huvudbård med palmett-, blad och blomranka.

Jämnt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida saknar några knutrader.