1310
339136

ANTIK NINGXIA MEDITATIONSMATTA. 62 x 67,5 cm.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
523 - 610 EUR
547 - 639 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Lejongul botten med polykrom pionmedaljong och hörnornament av pion med bladranka. Lejongul bård med meandermönster.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar och trampveck, lagningar. Kortsidorna saknar några knutrader.