Madeleine Pyk – en samling F769
1315
405966

SEMIANTIK SAROUK sannolikt. 230 x 132,5 cm.

Utropspris
8 000 - 9 000 SEK
760 - 855 EUR
872 - 981 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Mörkblå botten med stor polykrom medaljong varav mittblomman har ansikte, hörnornament och blommande träd. Röd huvudbård med blom- och palmettranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, litet hål, obetydliga malskador. Något skadade sidor, en kortsida saknar flera knutrader.