1320
423739

SEMIANTIK TEKKE/YOMOUD CHUVAL. 68 x 124,5 (samt 68 cm bakstycke)

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Brunröd botten med fyra rader polykroma güls och underornament. Benvit huvudbård med stiliserade blommor.

Ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

335. Poul Henningsen, taklampa, "PH 3/2", Louis Poulsen, Danmark 1930-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK