1338
391597

FAT, keramik. Song dynastin (960-1279).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Lavendelblå s.k. "Junglasyr". Diameter ca 14,8 cm.

Krackelyr, slitage, bränningsmistor.